تحصیل در کانادا

سالانه بیش از 130 هزار دانشجوی خارجی برای ادامه تحصیل  وارد خاک کانادا می‌شوند. مهاجرت از یک کشور به کشور دیگر چالش بسیار بزرگی است؛ که نیازمند برنامه‌ریزی و دقت در انجام همه امور است. معمولا روزها و ماه‌های اول ورود به کانادا برای دانشجویان چالش‌های جدی‌تری دارد؛ آنها باید بتوانند مسائل گوناگونی را حل کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن با شرایط محیطی همراه شوند. در این مقاله مجموعه دِوَک می‌خواهیم مهم‌ترین اقدامات پس از ورود به کانادا را با شما در میان بگذاریم.

 مراجعه به اداره مهاجرت

در اولین قدم هنگام ورود به کانادا و در همان فرودگاه شما را به اداره مهاجرت راهنمایی خواهند کرد. در این اداره از دلیل ورود شما به کانادا، میزان دارای نقدی همراه‌تان و دانشگاه محل پذیرش شما سوال خواهند کرد. همچنین اقلام همراه شما از نظر قوانین گمرکی بررسی شده و در نهایت با دریافت ویزای تحصیلی کانادا خود از اداره مهاجرت خارج می‌شوید.

 

ویزای تحصیلی کانادا

 پیدا کردن خانه

البته در این زمینه بهتر است قبل از عزیمت به کانادا، جایی را به صورت موقت پیدا کنید. این کار باعث می‌شود استرس کمتری داشته باشید؛ و با خیال آسوده‌تری به کانادا بروید. همچنین قبل از رفتن مشخص کنید که در نهایت در کجا باید به صورت دائم ساکن شوید. راه حل‌های متنوعی برای تامین مسکن وجود دارد. ممکن است به کمک دانشگاه بتوانید در خوابگاه ساکن شوید. مزیت خوابگاه ارزان‌تر بودن و مسئولیت کمتر برای سایر امور است. هرچند محدودیت‌های زیادی را نیز به همراه خواهد داشت. همچنین اجاره خانه راه حل دیگری است؛ که برای شروع زندگی در کانادا پیشنهاد می‌شود.

دریافت سایر مدارک مهم و کاربردی

اگر قصد کار در کنار تحصیل در کانادا را دارید؛ و اگر پذیرش تحصیلی شما این اجازه را به شما داده است؛ برای کار کردن در کانادا باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) دریافت کنید. برای دریافت این شماره با همراه داشتن مدارک و ویزای خود به مراکزی موسوم به Service Canada مراجعه کنید.

همچنین اگر قصد رانندگی در کشور کانادا را دارید؛ دریافت گواهینامه رانندگی مدرک مهم دیگری است که باید به فکر دریافت آن باشید.

 باز کردن حساب بانکی

در کانادا روزانه با موارد زیادی جهت پرداخت هزینه‌ها مواجه می‌شوید؛ در نتیجه بسیار مهم است که در یک بانک معتبر اقدام به افتتاح حساب کنید. مدارک افتتاح حساب در کانادا شامل پاسپورت، ویزای تحصیلی، مبلغ مدنظر و البته شماره بیمه اجتماعی است.

بانک‌های گوناگونی در کانادا وجود دارد که می‌توانید به آنها مراجعه کنید. از جمله می‌توان به بانک HSBC و TD BANK اشاره کرد.

کارت حمل و نقل عمومی

خوشبختانه کانادا دارای سیستم حمل و نقل عمومی گسترده‌ای است. این ویژگی می‌تواند خبر خوبی برای دانشجویانی باشد که قصد صرفه‌جویی در هزینه‌های خود را دارند. با خرید کارت‌های هوشمند حمل و نقل عمومی، می‌توانید از همه آنها استفاده کنید. این کارت‌ها در شهرهای گوناگون متفاوت است و معمولا امکان خرید آن از فروشگاه‌های خرید روزانه وجود دارد.

 خط تلفن همراه و اینترنت

نزدیک به ده شرکت معتبر در کانادا به ارائه سیم‌کارت تلفن همراه می‌پردازند. هر سیم‌کارت ویژگی‌هایی دارد که ممکن است بنابر نیاز شما جذاب باشد. به هر حال خرید سیم‌کارت از جمله مواردی است که در همان روزهای اولیه ورود باید آن را انجام دهید.

راه‌اندازی اینترنت خانه نیز می‌تواند برای بسیاری از دانشجویان مهم باشد. پس بهتر است در این زمینه نیز جستجوی کافی داشته باشید و سرویسی مناسب را تهیه کنید.

خرید لباس گرم

در نهایت فراموش نکنید که به کشوری بسیار سرد سفر کرده‌اید. با اطمینان می‌گوییم لباس‌های گرم شما در ایران، در کانادا شما را گرم نخواهد کرد. پس اگر در فصل سرما وارد این کشور می‌شوید؛ یکی از اولین اقدامات شما خرید لباس گرم و مناسب است.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn