مهاجرت به کانادا

بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت به دنبال مقایسه مقاصد گوناگون با یک‌دیگر هستند. در واقع زمانی که حرف از مهاجرت می‌شود؛ مسئله انتخاب مقصد کمی پیچیده می‌گردد. بعضی از مهاجران به دلایل واضح، مثل داشتن دوستان، اقوام و یا شرایط اختصاصی بهتر، کشوری خاص را مدنظر قرار می‌دهند؛ اما در بسیاری از موارد انتخاب تنها بر اساس مزایای عمومی کشور مقصد انجام می‌شود. در این شرایط مهاجرت به کانادا یکی از بهترین پیشنهادات در این زمینه است. در این مقاله وب‌سایت دِوَک به بررسی مزایای مهاجرت به کانادا پرداخته‌ایم.

کیفیت زندگی بالا

شاید این مسئله را یک دیدگاه کلی در نظر بگیرید؛ اما واقعیت آن است که سطح کیفی زندگی در شهرها و کشورهای گوناگون به‌طور سالانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نتیجه می‌توانید مطمئن باشید شهر و کشور انتخابی شما از چه سطح کیفی برای زندگی برخوردار است.

در این زمینه کشور کانادا و شهرهای مشهور آن از جمله تورنتو، ونکوور و… معمولا در این رده‌بندی‌ها در رتبه‌های ابتدایی و با امتیاز بسیار بالا قرار می‌گیرند. سیستم منظم حمل‌ونقل شهری، دسترسی‌های مناسب، امکانات عمومی متعدد از جمله کتابخانه، فضای سبز و… و در نهایت امکانات تفریحی متعدد برای پر کردن اوقات فراغت، از جمله مواردی است که موجب می‌شود اقامت کانادا تجربه‌ای با کیفیت را برای مهاجران رقم بزند.

بافت جمعیتی مناسب

انسان موجودی اجتماعی است. در نتیجه داشتن روابط اجتماعی مثبت مهم‌ترین خواسته او برای زندگی است. طبیعتا این نیاز در مهاجران بیش از دیگران احساس می‌شود؛ چراکه آنها از فرهنگی کاملا متفاوت وارد کشور مقصد می‌شوند. در نتیجه در برقراری ارتباط و ایجاد روابط اجتماعی مثبت و موثر، محدودیت‌های عملی و ذهنی زیادی دارند.

این مسئله در کشورهای گوناگون دارای درجه شدت متفاوتی است. خوش‌بختانه در مورد کشور کانادا می‌توان گفت تا حدود  زیادی چنین مسئله‌ای وجود ندارد؛ و یا آنقدرها نگران‌کننده نیست. در واقع کانادا به دلیل تعداد زیاد مهاجران، کشوری چند فرهنگی است. در نتیجه در هر شهری می‌توانید افراد زیادی را از نژادها و ملل گوناگون ببینید.

همین همزیستی افراد با ویژگی‌ها و فرهنگ‌های گوناگون باعث شده است؛ تا مردم کانادا از ظرفیت پذیرش بالایی در زمینه تفاوت‌ها برخوردار شوند. در نتیجه به عنوان مثال اگر با لهجه خاصی صحبت کنید؛ هرگز مورد تمسخر و هیچ واکنش بد دیگری قرار نمی گیرید. همچنین همدلی و برخورد گرم و دوستانه، از ویژگی‌های مردم کانادا است؛ که می‌تواند برای تازه مهاجران جذاب باشد.

توسعه یافتگی

کانادا یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان است. توسعه‌یافتگی مفهومی دقیق است که با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی، زیست محیطی و… ثابت می‌کند که یک کشور از نظر شاخص‌های توسعه‌یافتگی در چه وضعیتی قرار دارد.

نمود توسعه‌یافتگی در هر کشور، وضعیت بهتر زندگی از هر لحاظ است. تورم سالانه بسیار ناچیز، ثبات قیمت‌ها، درآمد بالا، میزان بیکاری کم، کیفیت بالای زندگی و… همگی از مزایایی است که زندگی در یک کشور توسعه‌یافته همچون کانادا برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین مشخص است که توسعه‌یافتگی می‌تواند یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کانادا باشد.

دوری از جهان سیاست

کانادا کشور قدرتمندی است؛ اما در زمینه سیاست خارجی تحرکات زیادی ندارد. دوستی و روابط موثر با کشورهای بزرگ جهان بزرگ‌ترین مزیت این کشور در زمینه سیاست خارجی است.

در کنار سیاست خارجی، سیاست داخلی کانادا بر مبنای دموکراسی کامل استوار است. به نوعی که حتی مهاجران نیز می‌توانند با طی مدارج مختلف و دریافت اعتماد مردم، وارد مجالس قانون‌گذاری گوناگون این کشور نیز شوند.

بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که کشور کانادا کشوری آزاد، مبتنی بر دموکراسی، آزادی‌های شخصی و روابط دوستانه با سایر کشورهای جهان است.

سایر موارد

در این مقاله تنها چند موضوع مهم که دغدغه اصلی بسیاری از مهاجران است مورد توجه قرار گرفته است. اما نباید از نظر دور داشت که مزایای مهاجرت به کانادا بسیار بیشتر از موارد گفته شده است. ویژگی‌هایی از جمله پیروی از اصول توسعه پایدار، آب و هوای پاک و مطبوع (به‌جز نقاط بسیار سرد)، سرزمین پهناور، تعداد بالای ایرانیان مهاجر و… از جمله موارد دیگری است که ممکن است برای بسیاری از افراد جذاب باشد.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn