مهاجرت به استرالیا

یکی از مزیت‌های مهاجرت به استرالیا نیاز به نیروی کار در شغل‌های متعدد است. همچنین شرایط پذیرش افراد متخصص در این کشور آسان‌تر از کشورهای اروپایی و امریکایی است. چرا که در این کشورها متخصصان پس از گذراندن امتحان و مراحل مختلف باید برای پذیرش موفق شوند. این مراحل راه را برای مهاجرت بسیار سخت می‌کند. به همین دلیل بسیاری از افراد خواهان مهاجرت، استرالیا را به عنوان کشور مقصد انتخاب می‌کنند و انرژی، وقت و هزینه خود را برای مهاجرت به این کشور اختصاص می‌دهند.
قاعدتا کشوری که نیاز به نیروی متخصص داشته باشد از گذاشتن مراحل سخت پذیرش خودداری می‌کند تا اقتصاد و پیشرفت کشور خود را به تدریج رونق ببخشد و به چرخه بیندازد. در حال حاضر با توجه به شرایط و زیاد شدن افراد خواهان مهاجرت، استرالیا همچنان یکی از پر طرفدارترین کشورها برای مهاجرت در نظر گرفته می‌شود.

مهاجرت به استرالیا برای مشاغل پزشکی

مهاجرت به استرالیا برای پزشکان یک فرصت است. چرا که کمبود نیروی کار پزشکی در این کشور احساس می‌شود. در مقابل پزشکانی که به استرالیا مهاجرت کنند از حقوق و زندگی خوبی نیز بهره‌مند می‌شوند.
تعداد افراد مسن در کشور استرالیا زیاد است. این موضوع با کمبود نیروی فعال کار ارتباط دارد.
طبق آمارهای دریافت شده، نیاز به سه شغل پزشک عمومی، پزشک متخصص و مدیر درمانگاه در استرالیا اعلام شده است.

مهاجرت به استرالیا
برای پذیرش پزشکان عمومی ابتدا سطح علمی پزشک ارزیابی می‌شود سپس مدارک تحصیلی آنان بررسی می‌شود. برای این پروسه باید ثبت نام کنید و هزینه‌ای حدود 2720 دلار استرالیا برای این مرحله لازم است. پس از این مراحل نوبت به مرحله شرکت در آزمون زبان انگلیسی است. اکثر پزشکان برای آسان‌تر شدن آزمون و گرفتن نمره قبولی زبان انگلیسی، در آزمون زبان انگلیسی تخصصی پزشکان شرکت می‌کنند. بعد از کسب نمره قبولی در آزمون حالا نوبت به مراحل اخذ ویزای موقت به استرالیا جلوی پایتان است.

برای پذیرش به عنوان مدیر درمانگاه شرایط دیگری مطرح است. به طور مثال سن واجد شرایط باید کمتر از 45 سال باشد و همچنین سابقه مدیریت درمانگاه حداقل برای یک سال را داشته باشد.

چند شغل پر درآمد برای مهاجرت به استرالیا

استرالیا منابع طبیعی غنی دارد. اما نبود علم به روز و نیروی متخصص به میزان کافی باعث می‌شود که بهره‌برداری از این نعمت به خوبی انجام نشود.
مهندسی در هر زمینه نشان داده که جواب خود را از ضرب‌المثل علم بهتر است یا ثروت دریافت کنیم. ثروت با علم مهندسی به دست می‌آید. مهندسان در هرجای دنیا که اقامت داشته باشند توانایی پیدا کردن شغل مناسب را دارند. اما در کشور استرالیا جذب نیروی کار مهندس نیز خواهان بسیاری دارد.

مشاغل پزشکی را در قسمت بالا سعی کردیم کامل و گویا توضیح دهیم. شغل‌های حوزه پزشکی به خصوص اگر در رشته‌ای متخصص باشید، تضمین درآمد خوبی برای شما می‌شود.
نیاز به مشاغل حقوقی و وکالت در کنار همه مشاغل احساس می‌شود. برای خرید و فروش کمترین وسایل تا تجارت‌های بزرگ نیاز به وضع قوانین در یک کشور است. تمامی این قوانین با وجود افرادی که در رشته حقوقی تحصیل کرده‌اند تصویب می‌شوند.

کوچکترین کسب‌و‌کارها نیاز به فردی دارند که به مسائل مالی آن‌ها رسیدگی کنند. قوانین سیستم پرداخت و دخل و خرج را زیر نظر بگیرد. همچنین افرادی که در این حوزه تخصص لازم را دارند امکان استخدام در بانک‌ها را دارند.
حتما برایتان جالب است که بدانید در این 50 سال اخیر حدود 14000 چاه نفت و گاز در استرالیا حفر شده که با این کار علاوه بر کشف انرژی، باعث ایجاد شغل برای بسیاری از افراد هم شده است. در واقع این مبحث ظرفیت وجود شغل‌های بیشتر را خواهد داشت.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn