فرهنگ مردم کانادا

قبل از مهاجرت یکی از مهم‌ترین مسائلی که به ذهنتان می‌رسد و حق دارید که راجع به آن بدانید آشنایی با خلق و خوی مردمان آن کشور است. آداب و معاشرت شهر به شهر یک کشور متفاوت است. حالا فکر کنید مهاجرت از کشوری به کشور دیگر باشد. مهاجرت به کانادا از ایران، مهاجرت از قاره‎ای به قاره دیگر است. پس اهمیت این موضوع به وضوح احساس می‌شود.

فرهنگ مردم کانادا شامل رفتار، آداب و رسوم، اعتقادات، هدیه دادن، پذیرایی شیوه زندگی و … همگی خاص خود این کشور است. البته در نظر داشته باشید که این کشور تاریخ خیلی کهنه‌ای ندارد. در نتیجه وجود اقوام فراوان با نژادهای متفاوت در این کشور بسیار زیاد است.

اقامت کانادا

برای دریافت اطلاعات بیشتر برای اقامت کانادا می توانید با شماره 75981004
توجه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مردمان کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. به همین خاطر برای مهاجرت به کانادا به یکی از این دو زبان باید مسلط باشید.

زندگی در کشور پهناوری که میزان جرم و جنایت در آن بسیار کم است حس امنیت را به همه می‌دهد. اقتصاد همیشه در جریان است. به همین دلیل نرخ تورم و بیکاری هم بسیار کم است.

اگر با آب و هوای کانادا آشنایی ندارید مقاله نگاهی کلی به شرایط آب و هوای کانادا را مطالعه کنید و اطلاعات جامعی به دست آورید. اما یک نکته جالب برای کسانی که طرفدار محیط و هوای پاک هستند این است که تقریبا در همه فضاهای عمومی سیگار کشیدن ممنوع است. اما در برخی رستوران و کافی‌شاپ‌ها مکان‌های خاصی را برای کشیدن سیگار در نظر گرفته اند.

در این مقاله سعی بر آن است که شما را با فرهنگ مردم کانادا بیشتر آشنا کنیم.

رفتار کلی و فرهنگ مردم کانادا

یکی از مثبت‌ترین رفتارهای مردم کانادا، حل کردن مشکلات از طریق گفتگو است. این یعنی پذیرش منطق در بین آن‌ها. پس در صورت برخورد با یک مسئله، نگران نباشید. در رابطه با آن موضوع صحبت کنید.

فرهنگ مردم کانادا در برقراری ارتباط به این گونه است که به زودی با فرد جدید صمیمی نمی‌شوند و تا زمانی که این اتفاق نیفتاده با نام خانوادگی فرد مقابل را صدا می‌کنند.

هدیه دادن در مهانی‌هایشان همیشه مرسوم بوده، در واقع کانادایی‌ها در مهمانی‌های کوچک شب نشینی خود با یک جعبه شکلات به دیدن دوست خود می‌روند. البته یادتان باشد اگر خواستید برای کسی در کانادا گل خریداری کنید به هیچ عنوان گل سوسن نخرید؛ این گل در مراسم عزاداری استفاده می‌شود.

جشن ها در فرهنگ مردم کانادا

این کشور با مردمان شاد، دارای جشن‌های سالیانه خوبی است. روز شنبه و یکشنبه روزهای تعطیل رسمی در این کشور هستند. جشن کریسمس که برایمان آشناست. این جشن که روز 25 دسامبر گرفته می‌شود و با تولد حضرت مسیح در یک روز برگزار می‌شود.

جشنواره تابستانه کانادا که هر ساله در اواخر ماه می برگزار می‌شود پر از برنامه‌های شاد موسیقی و آتش بازی است. این جشن در شهر تورنتو با برگزاری کنسرت فضای باز بسیار دیدنی شده است. اما این همه اتفاقات جشن نیست. مسابقات متنوعی نیز برای سرگرمی مردم کانادا وجود دارد. اسب سواری و گاوبازی برای طرفداران این سرگرمی، که حدود 10 روز این مسابقات ادامه خواهد داشت.

جشن بانمک هالوین؛ البته این جشن تاریخچه بت‌پرستی دارد. اما امروز این جشن با دلیل سرگرمی و شوخی برگزار می‌شود. البته بسیاری از مردم اعتقاد دارند که گذاشتن ماسک و لباس‌های ترسناک شیطان و افکار پلید را از آن‌ها دور می‌کند.

جشن‌های دیگری نیز در طول سال در فرهنگ مردم کانادا برگزار می‌شود که برخی از آن تعطیل رسمی و برخی دیگر بر عهده خود کارمندان است. اما در صورتی که روزهای جشن را سرکار حضور داشته باشند، دستمزد آن روز بیشتر از روزهای عادی حساب می‌شود.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn