آب و هوای کانادا

برای مهاجرت اولین مسئله‌ای که در ذهنمان شکل می‌گیرد آب و هوای آن منطقه است. برای بسیاری از افراد قبول کردن یک سیستم آب و هوایی جدید امری دشوار است. درست است که بدن انسان پس از مدتی به محیط جدید عادت می‌کند اما به طور کامل نه! بنابراین قبل از مهاجرت باید منطقه مورد نظر را از لحاظ شرایط جوی بررسی کنید و بسنجید که آیا کنار آمدن با این شرایط جوی مناسب روحیات و جسم شما هست یا خیر.

البته برای ما ایرانی‌ها که در کشور چهارفصل زندگی می‌کنیم، پذیرش شرایط آب و هوایی جدید کار چندان سختی نیست. ولی شما باید به سن و سال افرادی که همراه شما هستند نیز توجه کنید. معمولا کودکان و کهنسالان با تغییرات آب و هوایی بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند.

برای دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی کانادا با شماره های ما تماس حاصل نمایید.

کانادا کشوری در قاره آمریکای شمالی است. این کشور هرسال تغییرات آب و هوایی متفاوتی در هر فصل دارد. زمستان سرد و تابستان گرم در یک سال را تجربه می‌کند. هم رنگ باران و برف به خود می‎‌بیند و هم از آفتاب گرم و هوای معتدل بهره‌مند می‌شود. سرمایی تا منفی بیست درجه و گرما تا مثبت سی و هشت درجه را در این کشور خواهید دید. اما در ذهنمان به این شکل تداعی شده که تا اسم کانادا می‌آید یاد برف و سرما و دستکش و کلاه می‌افتیم. بی دلیل هم نیست، سرمای زمستانه این کشور کم نیست.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اگر به طور کل آب و هوای کانادا را بخواهیم تحلیل کنیم، اکثر شهرهای این کشور دارای تابستان گرم و زمستان سرد هستند. در بعضی از شهرها که در مجاورت دریاچه قرار دارند این امر سبب شده تا درجه دما تا حدی معتدل‌تر شود و اهالی آن شاهد تغییرات دمایی شدید نشوند. در واقع قبل از اقامت کانادا به شرایط زندگی در این کشور توجه کنید.

بهترین شهرهای کانادا از لحاظ آب و هوا

آب و هوای دو شهر ویکتوریا و ونکوور بسیار شبیه به هم است. زمستان‌های سرد و برفی، تابستان‌های گرم و آفتابی. در شهر ویکتوریا گاهی شاهد دمای منفی بیست درجه در فصل زمستان نیز می‌شوید.

تورنتو یکی از پرطرف‌دارترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است. کلان‌شهر تورنتو در مجاور دریاچه اُنتاریو واقع شده و همین امر باعث معتدل شدن گرما در تابستان و سرمای خشک در زمستان شده است. اما اگر آب و هوای گرم تابستانی برای شما قابل تحمل‌تر است بی‌شک این شهر را برای مهاجرت انتخاب کنید.

اما شهر دلتا (بریتیش کلمبیا) یکی از معتدل‌ترین آب و هوا را در کشور کانادا داراست. اگر فرد مسن برای مهاجرت همراه شما هست، احتمالا در این شهر احساس راحتی بیشتری داشته باشد. از سرمای زمستان شهر دلتا آزرده نمی‌شوید.

سردترین شهر کانادا در قسمت شمالی‌ترین بخش این کشور واقع شده است؛ اتاوا به دلیل دور بودن از دریاچه اُنتاریو، آب و هوای بسیار سردی را در زمستان تجربه می‌کند. در مقابل، شهر اتاوا در تابستان نیز شاهد آب و هوای گرم نیز هست.

گرم‌ترین شهرهای کانادا

شرایط آب و هوایی می‌تواند خلق و خوی آدم را تغییر دهد. این موضوع بستگی به محیط زندگی قبلی دارد. اگر در تا به الان شهرهای گرمسیر زندگی کرده‌اید، حتما برای‌تان سخت می‌شود که به یک شهر سرد مهاجرت کنید.

همانطور که گفتیم ویکتوریا در فصل زمستان، سرمای زیادی را تحمل می‌کند. اما همین شهر در فصل تابستان شاهد گرمای زیادی هم هست.

یکی دیگر از شهرهای گرم کانادا، ویندزور (جنوبی‌ترین شهر در کانادا) است. این شهر تاریخی در فصل تابستان گرم‌ترین روزهای این کشور را سپری می‌کند.

شهر وینیپگ، آفتابی‌ترین شهر کاناداست. البته با وجود برف و سرما در زمستان، تابش نور خورشید همچنان ادامه دارد. در واقع میانگین روزهای آفتابی در این شهر از باقی شهرها بیشتر است.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn