خرید خانه در کانادا

خرید خانه در کانادا یکی از بهترین روش‌ها برای تامین محل سکونت در این کشور است. بسیاری از مهاجران از بدو ورود اقدام به خرید خانه می‌کنند؛ و بسیاری پس مدتی زندگی در خانه‌های اجاره‌ای به فکر خرید خانه می‌افتند. البته تصمیم‌گیری درباره خرید خانه در کانادا به موارد زیادی مرتبط است. قیمت خانه، سرمایه اولیه شما، تجربه شما از زندگی و تحصیل در کانادا و شناخت مناطق گوناگون و… همگی در این زمینه بسیار موثر هستند. شاید به همین دلیل است که قالب مهاجران به کانادا در ابتدای اقامت کانادا به دنبال اجاره خانه هستند. این کار کمک می‌کند تا با شناخت بیشتر و شرایط مهیاتری قادر به خرید خانه، مدتی بعد از مهاجرت باشند. به هر حال در این مقاله به بررسی نکاتی درباره خرید خانه در کانادا پرداخته‌ایم. اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید؛ با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

انواع خانه در کانادا

خانه‌های کانادا به‌طور کلی به دو دسته خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌ها تقسیم می‌شوند. آپارتمان‌ها که در کانادا به نام کاندو (Condominium) شناخته می‌شوند؛ دقیقا ویژگی‌های یک آپارتمان را دارند. واحدهایی مستقل در یک برج مسکونی که معمولا امکانات مجزایی مثل مبله بودن و اتاق لباسشویی در بسیاری از آنها دیده می‌شود.

اما خانه‌های ویلایی در کانادا دارای دسته‌بندی وسیع‌تری هستند. خانه‌های ویلایی مستقل، خانه‌های ویلایی دوتایی و خانه‌های ویلایی مشابه و به هم چسبیده، از جمله مواردی هستند که در این زمینه دیده می‌شود. این خانه‌ها بنابر میزان استقلال، وسعت زیر بنا و تعداد طبقات‌شان، دارای قیمت‌های متفاوتی نیز هستند.

خرید خانه در کانادا

مزایای خرید خانه در کانادا

اگرچه کانادا کشوری دارای ثبات اقتصادی نسبتا بالاست؛ اما رشد قیمت مسکن در چند سال گذشته ثابت کرده است که خرید خانه در این کشور علاوه بر همه مزایای صاحب ملک بودن، از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه است. در واقع شما می‌توانید خرید خانه در کانادا را به چشم یک سرمایه‌گذاری مطمئن ببینید.

از دیگر مزایای خرید خانه در کانادا، استقلال بیشتر، خلاصی از هزینه اجاره خانه، رسیدگی و دکور کردن خانه دقیقا مشابه با سلیقه شخصی و… است.  البته در کنار این موارد در نظر داشته باشید که خرید خانه مسئولیت‌هایی مثل نگهداری و تعمیر خانه و هزینه مالیات سالانه آن را نیز بر دوش شما خواهد گذاشت.

نکات مهم هنگام خرید خانه در کانادا

در این زمینه نکات زیادی وجود دارد که باید به آن توجه کنید. در درجه اول در نظر داشته باشید که خرید آپارتمان در کانادا مرسوم نیست؛ مگر برای اجاره دادن. در واقع اکثر ساکنین آپارتمان‌ها اجاره‌نشین و اکثر ساکنین خانه‌های ویلایی صاحب‌خانه هستند. البته این به معنای تفاوت قیمتی فاحش بین این دو مورد نیست؛ و بسته به متراژ و موقعیت و… ممکن است یک آپارتمان حتی از خانه‌های ویلایی نیز گران‌تر باشد. فراموش نکنید که فروش آپارتمان در کانادا زمان‌برتر و مشکل‌تر از خانه‌های ویلایی خواهد بود.

به‌طور خلاصه برای خرید خانه باید به بنگاه‌های معاملات املاک مراجعه کنید. این مراکز در یافتن خانه‌ای مناسب به شما کمک خواهند کرد. همچنین جستجو در وب‌سایت‌های فروش خانه از جمله kijiji.ca، realtor.com/international/ca و point2homes.com/CA و گشت و گذار در مناطق مورد علاقه و توجه به تابلوهای فروش درب خانه‌ها، می‌تواند در پیدا کردن موردهای مناسب و آشنایی با حدود قیمت هر منطقه به شما کمک کنند.

خرید خانه در کانادا

نکته دوم در خرید خانه در کانادا اطلاع از شرایط قانونی و مالیاتی خرید آن است. در واقع بهتر است قبل از خرید خانه در این زمینه از یک وکیل یا مشاور بانکی و مالیاتی اطلاعات کافی را دریافت نمایید. به‌طور معمول میزان پرداخت وام به افراد تبعه دیگر کشورها حدود 65 درصد مبلغ کل قیمت ملک است. در این شرایط باید بتوانید 35 درصد مبلغ ملک را نقدا بپردازید. همچنین در این زمینه پرداخت مالیات نیز تفاوتی میان شهروندان کانادایی و سایر افراد نیست. همچنین شما باید با توجه محل درامدی خود اثبات کنید که از پس پرداخت اقساط وام مسکن برمی‌آیید.

همچنین هنگام خرید خانه در کانادا به این موضوع توجه داشته باشید که موارد گوناگون از جمله نوع برق کشی، سیستم گرمایشی و… می‌تواند در میزان آبونمان ماهانه شما تاثیر بسزایی بگذارد. پس در این زمینه نیز توجه به وضعیت فعلی خانه و پرسش در مورد هزینه‌های معمول، بسیار مهم است.

در نهایت پیشنهاد می‌کنیم در بدو ورود به کانادا اقدام به خرید خانه نکنید. مگر اینکه دوستان و آشنایانی در این کشور دارید؛ که کار را با اطمینان بالایی برای شما انجام دهند. برای مهاجران بهترین و امن‌ترین روش آن است که برای مدتی در خانه اجاره‌ای زندگی کرده و پس از اطمینان کامل از شناخت منطقه زندگی و بازار ملک در کانادا، اقدام به خرید خانه نمایند.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn