اجاره در استرالیا

معمولا از اولین اقدامات اساسی هر مهاجری تامین محل سکونت است. در این میان اجاره کردن یک آپارتمان یا خانه را می‌توان سریع‌ترین، امن‌ترین و ارزان‌ترین روش دانست. اگرچه در همه جای دنیا و به‌طور معمول، اجاره کردن خانه از اصول یکسانی پیروی می‌کند؛ اما به هر حال هر کشوری نیز ویژگی‌های خاص خود را دارد. در این مقاله وب‌سایت دِوَک درباره ویژگی‌های خاص اجاره خانه در استرالیا، نکات مفیدی را برای شما مطرح کنیم.

انواع خانه‌های قابل اجاره در استرالیا

در ابتدا بهتر است با انواع خانه‌های قابل اجاره در استرالیا آشنا شوید. در این کشور نیز مانند ایران خانه‌ها به دو دسته کلی آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی تقسیم می‌شوند.

منظور از آپارتمان ساختمانی است که حداقل دو طبقه دارد؛ و در هر طبقه یک یا چند واحد مستقل وجود داشته باشد. به‌طور معمول این گزینه در دسترس‌ترین و سریع‌ترین روش اجاره خانه در استرالیا است. معمولا این ساختمان‌ها دارای بعضی امکانات خاص مانند ماشین لباسشویی مرکزی نیز هستند؛ که ممکن است برای شما جذاب باشد. همچنین بعضی از این آپارتمان‌ها به شکل برج‌های مسکونی و دارای طبقات زیاد هستند. این برج‌ها به نسبت آپارتمان‌های کم طبقه شیک‌تر و گران‌تر بوده و معمولا به شکل مبله اجاره داده می‌شوند.

 

خانه‌های ویلایی دومین نوع از ساختمان‌های مسکونی است؛ که در استرالیا قابل اجاره هستند. طبیعتا این خانه‌ها فضای بزرگ‌تری داشته و در یک طبقه ساخته می‌شوند. اکثریت خانه‌های ویلایی در استرالیا چوبی بوده و دارای یک حیاط در جلو و حیاط خلوت در پشت ساختمان هستند. خانه‌های ویلایی نیز مانند آپارتمان‌ها در متراژهای مختلف عرضه می‌شوند. این خانه‌ها احساس استقلال بیشتری به شما خواهد داد؛ و در مقابل مسئولیت‌های بیشتری در نگهداری و رسیدگی به خانه و باغچه و… نیز خواهید داشت.

اجاره خانه در استرالیا

یافتن خانه مدنظر

برای یافتن خانه مدنظر تقریبا کاری مشابه با ایران باید انجام دهید. در استرالیا نیز همه چیز از مسیر بنگاه‌های معاملات املاک می‌گذرد. البته روش‌های دیگری نیز وجود دارد که با توجه به محدود بودن به آنها نمی‌پردازیم. به هر حال برای اجاره خانه می‌توانید به یک بنگاه املاک در محل مدنظر مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از طریق سرویس‌های آنلاین اجاره خانه در استرالیا، موارد مدنظر خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل، برای بازدید حضوری با مشاور املاک آن خانه تماس بگیرید.

وب‌سایت‌هایی مثل realestate.com.au از جمله وب‌سایت‌های مطرح در این زمینه است؛ که به‌راحتی می‌توانید در شهر و محل مدنظر خود به دنبال خانه بگردید.

شرایط اجاره خانه در استرالیا

شاید این بخش متفاوت‌ترین بخش اجاره خانه در استرالیا در مقایسه با ایران باشد. اجاره خانه و به‌طور کلی انجام هر کاری در استرالیا نیازمند معتبر بودن است. در واقع شما در یک سیستم سنجش مالی و رفتاری قرار دارید؛ که برای اجاره خانه نیز به سوابق‌تان رجوع می‌شود. سوابقی از جمله پرداخت‌های به موقع اجاره خانه و همین‌طور نوع رفتار با همسایه‌ها و… از جمله مواردی هستند که در هنگام اجاره خانه بررسی خواهد شد. اما مشکل از آنجا شروع می‌شود که شما به عنوان یک مهاجر سابقه قبلی ندارید. همچنین احتمالا شغل ثابتی که بتوانید برای اطمینان صاحب‌خانه، فیش حقوقی آن را ارائه دهید نیز نخواهید داشت.

در این شرایط توصیه معمول این است که در مرتبه اول از خانه‌های حاشیه شهر و ارزان‌تر شروع کنید. همچنین پرداخت پیش پیش چند ماه اجاره و یا پرداخت مبالغ بالاتر نیز می‌تواند شانس شما را برای گرفتن موافقت صاحب‌خانه بیشتر کند.

خانه در استرالیا

قیمت اجاره خانه در استرالیا

اجاره خانه در استرالیا دارای قیمت یکسانی نیست. معمولا قیمت‌ها در مرکز شهرها بالاتر و هرچه از مرکز شهر دور شوید کمتر خواهد شد. همچنین اجاره خانه در شهرهای بزرگی مثل سیدنی و ملبورن تفاوت زیادی با سایر شهرها دارد.

تنها به عنوان یک نمونه ساده قیمت یک واحد آپارتمان 80 متری در بهترین منطقه ملبورن ماهانه حدود 3000 دلار استرالیا خواهد بود. این عدد برای مناطق میانی شهر به حدود 2000 دلار در ماه خواهد رسید. همچنین با کاهش متراژ و… می توانید خانه‌های با قیمت حدود 1500 دلار در ماه نیز بیابید.

در نهایت فراموش نکنید که در کنار هزینه اجاره خانه، مواردی مثل آبونمان و قبوض مختلف خانه را نیز فراموش نکنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به اقامت کانادا و تحصیل در کانادا بیشتر بپردازیم.

 

.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn