دانشگاه تورنتو

کانادا دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزش عالی در جهان است. از این روز می‌‌توان بهترین دانشگاه های کانادا را به نوعی در زمره بهترین دانشگاه‌های جهان نیز دانست. به همین دلیل است که این کشور سالانه پذیرای دانشجویان بی‌شماری از ملیت‌های گوناگون است. دانشجویانی که با هدف کسب علم و تجربه تحصیل در کانادا ، راهی این کشور می‌شوند. در این مقاله وب‌سایت دِوَک می‌خواهیم شما را با 5 دانشگاه برتر کشور کانادا آشنا کنیم.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو را باید بدون شک بزرگ‌ترین دانشگاه کانادا دانست. دانشگاهی که بیش از 2500 کارمند دارد؛ و به طور معمول نزدیک به 70 هزار نفر دانشجو در پردیس‌های مختلف آن مشغول تحصیل هستند. این دانشگاه که در سال 1827 میلادی تاسیس شده است؛ از نظر تاریخی نیز دارای قدمت بسیار زیادی است. همچنین از نظر علمی دانشگاه تورنتو در رده‌بندی‌های سالانه معمولا در جایگاه اول یا دوم کانادا و رده 20 الی 30 جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در تمامی سطوح و در همه حوزه‌ها به ارائه دروه‌های آموزشی می‌پردازد.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در حاشیه شهر ونکوور واقع شده است. دانشگاهی در دل طبیعت که محوطه آن را طبیعتی بزرگ به وسعت 1.7 کیلومتر مربع تشکیل داده است. این دانشگاه که در کنار اقیانوس آرام قرار گرفته است؛ بیشترین مساحت آموزشی را نیز به خود اختصاص داده است. به‌طوری که مساحت محیط‌های آموزشی آن حدود یک میلیون متر مربع است. بیش از 3000 نفر کادر تدریسی و نزدیک به 4500 نفر کادر اداری، باعث شده است دانشگاه بریتیش کلمبیا بتواند بهترین خدمات را در اختیار دانشجویان قرار دهد. این دانشگاه نیز در رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان همیشه در یکی از دو رتبه برتر کانادا بوده است. دانشجویان زیادی برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در سطوح کارشناسی، ارشد و دکترا به این دانشگاه وارد می شوند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل را شاید بتوان قدیمی‌ترین دانشگاه بزرگ کانادا دانست. دانشگاهی که 40 سال قبل از تاسیس کشور مستقل کانادا و در دوران استعمار انگلستان شکل گرفته است. شاید به همین دلیل است که نام این دانشگاه دارای ریشه بریتانیایی است.

دانشگاه مک گیل در سال 1821 میلادی و با استناد به وصیت‌نامه تاجر اسکاتلندی، جیمز مک گیل و در املاک پر وسعت او در شهر مونترال کانادا تاسیس شد.

دانشگاه مک گیل نیز در بسیاری از رشته‌ها از جمله پزشکی و حقوق شهره است؛ و دانشجویان زیادی سالانه از این دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند. همچنین دانشگاه مک گیل را به واسطه قدمت و تعداد فارغ التحصیلان آن، مشهورترین دانشگاه این کشور در خارج از خاک کانادا می‌دانند.

دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا را باید یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی کانادا دانست. دانشگاهی که بر اساس آمار همیشه در رده چند دانشگاه برتر این کشور قرار داشته است. نقطه قوت و شهرت دانشگاه آلبرتا، تعداد زیاد دانشجویان آن در سطح تحصیلات تکمیلی است. پردیس این دانشگاه با نزدیک به 40 هزار دانشجو، در ساحل رود ساسکاچوان شمالی واقع شده است.

درباره دانشگاه آلبرتا، این نکته جالب نیز حائز اهمیت است که به دلیل دولتی بودن و امکان دریافت بورسیه‌های مناسب، تعداد دانشجویان ایرانی در آن به نسبت سایر دانشگاه‌ها بیشتر است. تنوع رشته‌های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه، از جمله موارد دیگری است که شانس افراد را برای دریافت پذیرش از دانشگاه آلبرتا بیشتر می‌کند.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو یکی از دانشگاه‌های جوان و با قدمت کم در کشور کانادا است؛ که توانسته در اندازه خود اعتبار نسبت بالایی کسب کند. دانشگاه واترلو در سال 1957 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه که در شهر واترلو قرار دارد؛ با وسعتی حدود 404 هکتار، فضایی مساعد را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند.

دانشگاه واترلو بیش از هر رشته‌ای، به دلیل ارائه دوره‌های سطح بالا در رشته‌های علوم رایانه و مهندسی شناخته شده است. از این رو شعب بسیاری از شرکت‌های فناوری اطلاعات و های‌تکنولوژی کانادا و جهان را می‌توانید در اطراف دانشگاه واترلو بیابید.

دانشگاه واترلو همیشه در زمره 10 دانشگاه برتر کانادا و 200 دانشگاه برتر جهان بوده است.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn