روش های اقامت

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا

شرایط تحصیلی در کانادا تحصیل در کانادا یکی از روش‌های سریع و جذاب برای مهاجرت به این کشور است. بسیاری از علاقمندان علم و دانش،

ادامه مطلب

کانادا یکی از توسعه‌یافته‌ترین و بزرگ‌ترین کشورهای جهان است. کشوری با سطح کیفیت زندگی بسیار بالا و آینده‌ای درخشان، که خوشبختانه با توجه به وسعت سرزمینی و نیاز به نیروی کار، از جمله کشورهای مهاجرپذیر جهان است. از این رو اقامت کانادا پیشنهادی جذاب برای افراد علاقمند به زندگی در چنین سرزمینی خواهد بود. در ادامه به‌طور خلاصه به روش‌های دریافت اقامت کانادا می‌پردازیم. سالانه افراد زیادی برای دریافت اقامت کانادا اقدام می‌کنند. حتما در اطراف خود اقوام و دوستانی داشته‌اید؛ که با وجود گذشت سال‌ها از درخواست خود، هنوز موفق به دریافت آن نشده‌اند.

واقعیت آن است که با توجه به پیچیدگی‌های درخواست اقامت کانادا و همچنین اهمیت کامل بودن مدارک و وقفه‌های طولانی که نقص مدارک در کار شما ایجاد می‌کند؛ معمولا افرادی که بدون کمک وکلای مهاجرت اقدام به ارسال درخواست می‌کنند؛ معمولا در پروسه‌ای طولانی درگیر شده و با توجه به هزینه‌های زمان از دست رفته، در نهایت از هدف خود دست برمی‌دارند.

همچنین قوانین مهاجرت و اقامت در کانادا ، به صورت ماهانه در حال تغییر است؛ واقعیت آن است که تنها با خواندن چند گفتگو و مقاله اینترنتی، به تنهایی قادر به انتخاب بهترین مسیر در این زمینه نخواهید بود. بنابراین اگر در زمینه مهاجرت به کانادا ، دارای عزمی جزم هستید؛ بهتر است این کار را به دست یک موسسه مهاجرتی و وکیل مهاجرت با تجربه بسپارید.

دریافت اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری

از سال 2015 روش اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت کانادا معرفی شده؛ و در نتیجه روش‌های دیگر دریافت اقامت کاری یا اقامت بر مبنای تخصص را تحت شعاع قرار داد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید؛ باید بتوانید بر مبنای سیستم اکسپرس اینتری دارای شرایط مشخصی باشید. در ادامه این بخش به‌طور خلاصه با روش امتیاز بندی اکسپرس اینتری آشنا می‌شوید.

اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری یا همان ورود سریع، بر اساس سنجش ویژگی‌های تخصصی و علمی افراد است. به زبان ساده در این روش مواردی از جمله تحصیلات، مهارت‌ها، سابقه کار، سن، تسلط بر زبان انگلیسی، آشنایی با زبان فرانسه و… سنجیده می‌شود و بر اساس آن امتیازاتی به هر فرد تعلق می‌گیرد. در صورتی که متقاضی بتواند در مرحله اول 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند؛ وارد گروهی خواهد شد که بر اساس سیستم امتیازبندی دیگری، در دوره‌های متوالی طی هر سال بر اساس نیازهای کشور کانادا، امکان دریافت اقامت کانادا را به دست می‌آورند. در این مرحله به طور معمول کسب حداقل 400 امتیاز برای افزایش شانس ورود ضروری است.

در واقع اگر در مرحله اول امتیازی کمتر از 67 به دست آورده‌اید؛ در اولین قدم بهتر است به دنبال افزایش امتیازات خود از ساده‌ترین روش‌های ممکن باشید. در این زمینه آشنایی با زبان خارجی حداکثر 28 امتیاز دارد ؛ که 24 امتیاز آن متعلق به میزان تسلط بر زبان انگلیسی است؛ و برای به دست آوردن آن باید در آزمون آیلتس نمره 7 را دریافت کنید. 4 امتیاز دیگر نیز متعلق به میزان آشنایی شما با زبان فرانسه است. امتیاز تحصیلات نیز از 5 برای مدرک دیپلم تا 25 برای مدرک دکترا محاسبه می‌شود. همچنین فوق دیپلم یک ساله 15، فوق دیپلم دو ساله 19، کارشناسی 21، دو مدرک کارشناسی 22 و کارشناسی ارشد 23، امتیاز را برای شما به ارمغان می‌آورد.


اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، در دسترس‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرت به این کشور است. کشور کانادا با هدف گسترش سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌ها و صنایع مختلف خود این روش را به صورت برنامه‌های ایالتی مختلف تدارک دیده است. به‌طور خلاصه این روش از طریق سرمایه‌گذاری در ایالت‌های کبک، نیوبرانزویک و مانیتوبا ممکن می‌شود.در این روش آنچه مهم است میزان دارایی و سرمایه‌گذاری شماست. دریافت اقامت کانادا از طریق ایالت کبک نیازمند دارایی به میزان حداقل 1.6 میلیون دلار است؛ که باید از این مبلغ حداقل 235 هزار دلار در این استان و طبق موازین خاصی سرمایه‌گذاری شود. داشتن حداقل دو سال سابقه مدیریتی و چند شرط کوچک دیگر، مجموعه مواردی است که برای این اقدام ضروری است.در ایالت نیوبرانزویک این عدد کمتر است؛ و شما با پرداخت 600 هزار دلار کانادا و به ودیعه گذاشتن حداقل 100 هزار دلار کانادا می‌توانید واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری شوید. البته چند مورد نسبت سختگیرانه دیگر نیز وجود دارد. از جمله داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقل 5 و همچنین حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم، برای این استان ضروری است.ایالت مانیتوبا نیز با شرایطی مشابه با ایالت نیوبرانزویک، تنها با تعیین دارایی شما به میزان حداقل 500 هزار دلار، امکان اقامت کانادا را فراهم می‌کند.

دریافت اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری

کانادا با در اختیار داشتن بهترین مراکز علمی و آموزشی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل است. این روش اقامت کانادا برای بسیاری از جوانان، روشی در دسترس و امکان‌پذیر است. در این روش شما با دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاهی در کانادا، می‌توانید برای دریافت اقامت کانادا درخواست کنید.

برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا، بسته به مقطع تحصیلی و سطح کیفی دانشگاه، ممکن است مدارک مختلفی را از شما درخواست کنند. اما به‌طور کلی برای ادامه تحصیل در کانادا باید نمراتی بالا، مدرک تحصیلی از دانشگاهی معتبر، مقالات و فعالیت‌هایی در حوزه تحصیلی خود و نمره بالا در آزمون زبان انگلیسی آیلتس داشته باشید.

همچنین در صورت دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاهی در کانادا، برای به‌دست آوردن امتیاز اقامت کانادا، باید بتوانید اثبات کنید که از پس مخارج و هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور بر می‌آیید.

در نهایت باید به ویزای دانش‌آموزی کانادا نیز اشاره کرد. ویزایی که شرایط تحصیل دانش آموزان را در مدرسه فراهم می‌کند. برای دریافت ویزای دانش‌آموزی، دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس معتبر کانادا و امکان تامین مالی هزینه‌های تحصیل و زندگی، مهم‌ترین پیش‌نیاز است.

اقامت کانادا برای والدین

این روش برای والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی است که فرزندی از آنها دارای اقامت دائم یا شهروندی کانادا هستند. این افراد می‌توانند از این طریق اقدام به دریافت اقامت کانادا نمایند.

اقامت کانادا از طریق برنامه استانی

دریافت اقامت کانادا از طریق برخی برنامه‌های استانی نیز امکان‌پذیر است. به عنوان مثال در سال 2018 ایالت کبک، راسا اقدام به پذیرش مهاجر بر اساس تخصص نمود.

دریافت اقامت کانادا از طریق برخی برنامه‌های استانی نیز امکان‌پذیر است. به عنوان مثال در سال 2018 ایالت کبک، راسا اقدام به پذیرش مهاجر بر اساس تخصص نمود.

امتیاز مون
[Total: 1 Average: 5]
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *