روش های اقامت

ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا

شرایط تحصیلی در کانادا تحصیل در کانادا یکی از روش‌های سریع و جذاب برای مهاجرت به این کشور است. بسیاری از علاقمندان علم و دانش،

ادامه مطلب

کانادا یکی از توسعه‌یافته‌ترین و بزرگ‌ترین کشورهای جهان است. کشوری با سطح کیفیت زندگی بسیار بالا و آینده‌ای درخشان، که خوشبختانه با توجه به وسعت سرزمینی و نیاز به نیروی کار، از جمله کشورهای مهاجرپذیر جهان است. از این رو اقامت کانادا پیشنهادی جذاب برای افراد علاقمند به زندگی در چنین سرزمینی خواهد بود. در ادامه به‌طور خلاصه به روش‌های دریافت اقامت کانادا می‌پردازیم. سالانه افراد زیادی برای دریافت اقامت کانادا اقدام می‌کنند. حتما در اطراف خود اقوام و دوستانی داشته‌اید؛ که با وجود گذشت سال‌ها از درخواست خود، هنوز موفق به دریافت آن نشده‌اند.

شرایط مهاجرت به کانادا

واقعیت آن است که با توجه به پیچیدگی‌های درخواست اقامت کانادا و همچنین اهمیت کامل بودن مدارک و وقفه‌های طولانی که نقص مدارک در کار شما ایجاد می‌کند؛ معمولا افرادی که بدون کمک وکلای مهاجرت اقدام به ارسال درخواست می‌کنند؛ معمولا در پروسه‌ای طولانی درگیر شده و با توجه به هزینه‌های زمان از دست رفته، در نهایت از هدف خود دست برمی‌دارند.

همچنین قوانین مهاجرت و اقامت در کانادا ، به صورت ماهانه در حال تغییر است؛ واقعیت آن است که تنها با خواندن چند گفتگو و مقاله اینترنتی، به تنهایی قادر به انتخاب بهترین مسیر در این زمینه نخواهید بود. بنابراین اگر در زمینه مهاجرت به کانادا ، دارای عزمی جزم هستید؛ بهتر است این کار را به دست یک موسسه مهاجرتی و وکیل مهاجرت با تجربه بسپارید.

دریافت اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری

از سال 2015 روش اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت کانادا معرفی شده؛ و در نتیجه روش‌های دیگر دریافت اقامت کاری یا اقامت بر مبنای تخصص را تحت شعاع قرار داد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید؛ باید بتوانید بر مبنای سیستم اکسپرس اینتری دارای شرایط مشخصی باشید. در ادامه این بخش به‌طور خلاصه با روش امتیاز بندی اکسپرس اینتری آشنا می‌شوید.

اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری یا همان ورود سریع، بر اساس سنجش ویژگی‌های تخصصی و علمی افراد است. به زبان ساده در این روش مواردی از جمله تحصیلات، مهارت‌ها، سابقه کار، سن، تسلط بر زبان انگلیسی، آشنایی با زبان فرانسه و… سنجیده می‌شود و بر اساس آن امتیازاتی به هر فرد تعلق می‌گیرد. در صورتی که متقاضی بتواند در مرحله اول 67 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کند؛ وارد گروهی خواهد شد که بر اساس سیستم امتیازبندی دیگری، در دوره‌های متوالی طی هر سال بر اساس نیازهای کشور کانادا، امکان دریافت اقامت کانادا را به دست می‌آورند. در این مرحله به طور معمول کسب حداقل 400 امتیاز برای افزایش شانس ورود ضروری است.

برای اقامت کانادا در واقع اگر در مرحله اول امتیازی کمتر از 67 به دست آورده‌اید؛ در اولین قدم بهتر است به دنبال افزایش امتیازات خود از ساده‌ترین روش‌های ممکن باشید. در این زمینه آشنایی با زبان خارجی حداکثر 28 امتیاز دارد ؛ که 24 امتیاز آن متعلق به میزان تسلط بر زبان انگلیسی است؛ و برای به دست آوردن آن باید در آزمون آیلتس نمره 7 را دریافت کنید. 4 امتیاز دیگر نیز متعلق به میزان آشنایی شما با زبان فرانسه است. امتیاز تحصیلات نیز از 5 برای مدرک دیپلم تا 25 برای مدرک دکترا محاسبه می‌شود. همچنین فوق دیپلم یک ساله 15، فوق دیپلم دو ساله 19، کارشناسی 21، دو مدرک کارشناسی 22 و کارشناسی ارشد 23، امتیاز را برای شما به ارمغان می‌آورد.

امتیاز دیگر مورد محاسبه در درخواست اقامت کانادا ، امتیاز سابقه کار است. در این زمینه 1 سال سابقه کار 9 امتیاز، 2 الی 3 سال سابقه کار 11 امتیاز، 4 الی 5 سال سابقه کار 13 امتیاز و بیشتر از 6 سال 15 امتیاز خواهد داشت.

سن متقاضی مورد دیگری است که بر اساس آن امتیازاتی به شما تعلق می‌گیرد. افراد زیر 18 سال و بالای 46 سال در این زمینه امتیازی ندارند. همچنین افراد 18 تا 35 سال 12 امتیاز و با افزایش هر یک سال به سن متقاضی، یک امتیاز کسر خواهد شد. به عنوان مثال یک متقاضی 46 ساله، از نظر سنی فقط 1 امتیاز دریافت می‌کند.

پیشنهاد شغلی از یک شرکت کانادایی نیز، از جمله مواردی است که می‌تواند برای شما حداکثر 10 امتیاز داشته باشد. هرچند دریافت آن پیش از حضور در این کشور بسیار مشکل است.

در نهایت امتیازاتی به عنوان امتیازات انطباق‌پذیری وجود دارد که مرتبط با موارد متنوعی است. به عنوان مثال داشتن اقوام نزدیک که اقامت کانادا را دارند ، حداکثر 5 امتیاز، سطح زبان بالای همسر 5 امتیاز، تحصیل شما یا همسر در کانادا 5 امتیاز، حداقل یک سال کار تمام وقت در کانادا 10 امتیاز، یک سال کار تمام وقت همسر در کانادا 5 امتیاز و… از جمله این موارد است.

 

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، در دسترس‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرت به این کشور است. کشور کانادا با هدف گسترش سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه‌ها و صنایع مختلف خود این روش را به صورت برنامه‌های ایالتی مختلف تدارک دیده است. به‌طور خلاصه این روش از طریق سرمایه‌گذاری در ایالت‌های کبک، نیوبرانزویک و مانیتوبا ممکن می‌شود.

در این روش آنچه مهم است میزان دارایی و سرمایه‌گذاری شماست. دریافت اقامت کانادا از طریق ایالت کبک نیازمند دارایی به میزان حداقل 1.6 میلیون دلار است؛ که باید از این مبلغ حداقل 235 هزار دلار در این استان و طبق موازین خاصی سرمایه‌گذاری شود. داشتن حداقل دو سال سابقه مدیریتی و چند شرط کوچک دیگر، مجموعه مواردی است که برای این اقدام ضروری است.

در ایالت نیوبرانزویک این عدد کمتر است؛ و شما با پرداخت 600 هزار دلار کانادا و به ودیعه گذاشتن حداقل 100 هزار دلار کانادا می‌توانید واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری شوید. البته چند مورد نسبت سختگیرانه دیگر نیز وجود دارد. از جمله داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقل 5 و همچنین حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم، برای این استان ضروری است.

ایالت مانیتوبا نیز با شرایطی مشابه با ایالت نیوبرانزویک، تنها با تعیین دارایی شما به میزان حداقل 500 هزار دلار، امکان اقامت کانادا را فراهم می‌کند.

به‌طور کلی اگر توانایی مالی درخواست اقامت کانادا از مسیر سرمایه‌گذاری را داشته باشید؛ این روش بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. چرا که علاوه بر سرعت بالای پذیرش و دریافت اقامت، با توجه به فضای اقتصادی کشور کانادا، می‌توانید از داشتن سرمایه‌گذاری مناسب و کسب‌وکاری جدی و سود ده تا حدود زیادی مطمئن باشید.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

کانادا با در اختیار داشتن بهترین مراکز علمی و آموزشی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل است. این روش اقامت کانادا برای بسیاری از جوانان، روشی در دسترس و امکان‌پذیر است. در این روش شما با دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاهی در کانادا، می‌توانید برای دریافت اقامت کانادا درخواست کنید.

برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا، بسته به مقطع تحصیلی و سطح کیفی دانشگاه، ممکن است مدارک مختلفی را از شما درخواست کنند. اما به‌طور کلی برای ادامه تحصیل در کانادا باید نمراتی بالا، مدرک تحصیلی از دانشگاهی معتبر، مقالات و فعالیت‌هایی در حوزه تحصیلی خود و نمره بالا در آزمون زبان انگلیسی آیلتس داشته باشید.

همچنین در صورت دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاهی در کانادا، برای به‌دست آوردن امتیاز اقامت کانادا، باید بتوانید اثبات کنید که از پس مخارج و هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور بر می‌آیید.

در نهایت باید به ویزای دانش‌آموزی کانادا نیز اشاره کرد. ویزایی که شرایط تحصیل دانش آموزان را در مدرسه فراهم می‌کند. برای دریافت ویزای دانش‌آموزی، دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس معتبر کانادا و امکان تامین مالی هزینه‌های تحصیل و زندگی، مهم‌ترین پیش‌نیاز است.

اقامت کانادا برای والدین

این روش برای والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی است که فرزندی از آنها دارای اقامت دائم یا شهروندی کانادا هستند. این افراد می‌توانند از این طریق اقدام به دریافت اقامت کانادا نمایند.

اگر بیش از 18 سال است که اقامت دائم کانادا را دارید و شهروند این کشور هستید می توانید از پدر و مادر خود برای رسیدن به اقامت دائم کانادا حمایت کنید.

معیارهای واجد شرایط بودن

برای واجد شرایط بودن در این امر ، باید بتوانید از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی کنید. از زمانی که آن ها قدم به خاک کانادا می گذارند شما مسئول آن ها خواهید بود.این امر شامل تامین نیازهای اولیه آن‌ها مانند مسکن و غذا می‌شودبه عنوان یک حامی ، ضروری است که اطمینان حاصل کنید که اعضای خانواده حمایت شده شما مدعی کمک های اجتماعی از دولت نیست.
حامی و شخص حمایت شونده باید هر دو شرایط خاصی را برآورده سازند.

الزامات واجد شرایط بودن برای اقامت کانادا

به منظور حمایت از پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزرگ برای تبدیل شدن به یک مقیم دائم تحت این کلاس حمایت ، متقاضیان باید این کارها را انجام دهند:

 • حداقل ۱۸ سال
 • و یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا
اگر شما از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت کنید تا به عنوان یک مقیم دائم به کانادا بیایند , شما باید:
 • شرایط خاص درآمد را داشته باشید.
 • از آن شخص و افراد وابسته به آنها حمایت مالی كنید.
 • حداقل سطح درآمد لازم برای این برنامه را با ارسال اطلاعیه های ارزشیابی صادر شده توسط آژانس درآمدی کانادا (CRA) به منظور حمایت از حمایت مالی آنها داشته باشید.
 • حامیان باید نشان دهند که حداقل میزان درآمد لازم برای سه سال متوالی را برآورده کرده‌اند. اگر ازدواج‌ کرده اید یا در یک رابطه قانونی مشترک باشید، درآمد هر دو نفر می‌تواند شامل شود.
 • اسپانسر و خویشاوند حمایت‌شده باید توافقنامه حمایت مالی را امضا کنند که متعهد به تامین حمایت مالی برای شخص مورد حمایت برای ۲۰ سال است.
 • حامیان مالی بالقوه ای که در کبک زندگی می کنند باید پس از مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) آنها را به عنوان یک حامی مالی تأیید کنند.

مدت زمان گرفتن اقامت کانادا

یکی از مهمترین مسائلی که برای افرادی که به دنبال اقامت کانادا می باشند ، مسئله زمان گرفتن آن می باشد که بر اساس شرایط هر فرد زمان آن متفاوت می باشد.

هزینه اقامت کانادا 2019

برای محاسبه هزینه اقامت کانادا در سال 2019 با مشاورین مجموعه دِوَک تماس بگیرید
تماس

اقامت کانادا از طریق برنامه استانی

دریافت اقامت کانادا از طریق برخی برنامه‌های استانی نیز امکان‌پذیر است. به عنوان مثال در سال 2018 ایالت کبک، رسما اقدام به پذیرش مهاجر بر اساس تخصص نمود.

دریافت اقامت کانادا

ما رویای دریافت اقامت کانادا را برای شما به واقعیتی ملموس تبدیل می‌کنیم. ما سال‌ها در زمینه امور مهاجرت تجربه کسب کرده‌ایم؛ و می‌توانیم بهترین، کم هزینه‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرت را برای شما انتخاب کرده و تا پایان این سفر همراه‌تان باشیم.

در نهایت اگر قصد مهاجرت و دریافت اقامت کانادا را دارید؛ اکیدا توصیه می‌کنیم این امر را به تیمی متخصص در امور مهاجرت بسپارید. مجموعه دِوَک با سال‌ها تجربه در زمینه امور مهاجرت، تمام توان خود را برای فراهم کردن مسیری سریع و آسان تا دریافت اقامت کانادا، در اختیار شما می‌گذارد.

امتیاز مون
[Total: 7 Average: 4.1]
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

19 دیدگاه برای “اقامت کانادا”

  1. سلام دوست عزیز
   ویزای کار موقت هست و کسایی که با ویزای کار در کانادا زندگی می کنند نمی توانند مانند افرادی که اقامت کانادا را دارند از امکانات رایگان همچون آموزش زبان ، خدمات درمانی ، حقوق بیکاری و غیره استفاده کنند

 1. سلام
  من امسال امتحان کنکور دارم
  برای اقامت کانادا الان اگر بخوام بورسیه بشم چه کار هایی باید انجام بدم؟؟
  امتحان آیلتس هم تا حالا ندادم

  1. سلام دوست عزیز
   آگر آیلتس نمره بالا کسب کنید و یا سابقه پروژه علمی داشته باشید امتیاز محسوب می شود
   برای اطلاعات بیشتر در باره اقامت کانادا یا تحصیل در کانادا با ما تماس بگیرید

 2. سلام میخواستم بدونم چرا تو لیست امتیاز دهی به شغل های تخصصی برای اقامت کانادا شغل جواهرسازی وجود نداره؟؟

 3. سلام
  میخواستم بپرسم برای دریافت اقامت کانادا و ویزای کانادا اگر از اونجا برای کار توسط شرکتی قبول بشیم،ر شرکت کارهای ویزا رو انجام میدن یا اینکه خودمون باید اقدام کنیم
  و اینکه کلا برای این شرایط چه چیزهای دیگه ای لازم دارم؟

 4. سلام
  من 43 سال سن دارم
  میخواستم بدونم برای اقامت دائم کانادا از چه طریقی بهتره اقدام کنم؟
  سرمایه گذاری یا چیز دیگه ای؟

 5. سلام من 22 سال سن دارم و زبان هم بلدم ولی آیلتس ندارم
  راحت ترین راه برای اقامت کانادا چیه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 6. سلام
  برای گرفتن ویزای توریستی بهترین روش چیست ؟ اگر یکی از دوستان که فامیل درجه یک نیست برای ما دعوت نامه ارسال کند اثری دارد یا خیر ؟؟؟ جواب دهید

 7. سلام
  من با مدرک کاردانی بازرسی جوش و مهارت در جوشکاری فلزات چطور میتونم برای کار به کانادا مهاجرت کنم

 8. من دیپلم دارم و مبخوام برم کانادا واسه تحصیل و اقامت کانادا.
  چه چیز هایی لازمه و چقدر هزینه مبخواد؟

 9. سلام وقتتون بخیر میخواستم از طریق ورزشی برای اقامت کانادا اقدام کنم میشه شرایط رو بگین?? من مربی تکدواندو ، ژیمناستیک و والیبال هستم

 10. با سلام ميزان سرمايه موردنياز چقدر است و پروسه زماني تا عزيمت به كانادا و اخذ اقامت کانادا چه مدت مي باشد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *