اقامت استرالیا و زندگی در این کشور آرزوی بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت است. استرالیا کشوری پیشرفته و توسعه‌یافته است؛ که با توجه به وضعیت اقتصادی عالی، وسعت سرزمینی بالا و جمعیت کم، به نسبت سایر کشورها مهاجرپذیرتر است. اما برای اقامت استرالیا شما باید بتوانید یکی از انواع ویزاهای ورودی به این کشور را دریافت کنید. سازمان امور مهاجرت کشور استرالیا نیز تقریبا مانند سایر کشورهای مهاجرپذیر با درنظر گرفتن چند روش از جمله تخصص و کار، پذیرش دانشجویی، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، وجود وابستگان درجه اول و… اقدام به ارائه ویزا جهت ورود به خاک کشور خود می‌کند.

اقامت استرالیا از طریق پذیرش تحصیلی

پذیرش تحصیلی یکی دیگر از روش‌های اقامت استرالیا است که برای علاقمندان به ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های تراز اول جهان، می‌تواند ایده‌ای بسیار عالی باشد. تجربه ادامه تحصیل در کشوری مدرن و پیشرفته، قطعا تجربه‌ای عالی خواهد بود.
ویزاهای تحصیلی برای گرفتن اقامت استرالیا، به طور کلی به دو دسته ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می‌شود. این ویزا شامل دو دسته ویزای فرد دانش‌آموز و ویزای والدین می‌شود. این مدل ویزا موقتی بوده و تنها تا زمان پایان تحصیلات دوره دیپلم در سن 18 سالگی اعتبار دارد. داشتن استطاعت مالی نیز یکی از شروط اساسی ویزای دانش‌آموزی است. در نهایت ویزای والدین نیز برای همراهی فرزندان دانش آموز است. در پایان تحصیلات فرزند، اگر این والدین شرایط دریافت نوع دیگری از ویزا را نداشته باشند؛ باید خاک استرالیا را ترک کنند.
ویزای دانشجویی استرالیا نیز تقریبا از شرایط مشابهی برخوردار است. هرچند سخت‌گیری‌های بیشتری در مورد آن وجود دارد. شرایط عمومی دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، برخورداری از سلامت جسمی، دارا بودن مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 یا معادل آن در تافل و اثبات توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های دانشگاه است. همچنین فارغ از موارد گفته شده، شما باید بتوانید از دانشگاه مدنظر خود پذیرش تحصیلی بگیرید.

اقامت استرالیا از طریق وابستگان درجه اول

این ویزاها به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود؛ اما به‌طور کلی همه آنها بر اساس وابستگی عاطفی و خونی افراد است.
اولین ویزایی که در این زمینه باید به آن اشاره کرد ویزای ازدواج است. در این شکل ویزا اگر شما با فردی که شهروند استرالیاست ازدواج کرده و به مدت دو سال با هم زندگی نمایید؛ واجد شرایط دریافت اقامت دائم استرالیا خواهید شد.
ویزای دوم، ویزای والدین است. ویزای والدین برای والدینی است که حداقل نیم یا بیش از نیمی از فرزندان آنها اقامت دائم استرالیا را دارند. در این شرایط والدین آنها نیز می‌توانند از امتیاز شهروندی و اقامت استرالیا بهره‌مند شوند.
سومین ویزا در این زمینه ویزای فرزندان است. در این ویزا، فرزندانی که والدین آنها اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارند؛ امکان دریافت اقامت استرالیا را خواهند داشت.
در نهایت ویزای آخرین بازمانده برای فردی است که همه اعضای درجه یک خانواده‌اش به استرالیا مهاجرت کرده و به اصطلاح تنها بازمانده است.
در این صفحه تلاش شد به زبان ساده و کاملا خلاصه به روش‌های مهاجرت و دریافت اقامت استرالیا پرداخته شود. طبیعتا مراحل دریافت اقامت در هریک از انواع ویزای استرالیا، دارای پیچیدگی‌های حقوقی و فنی بسیاری است. از این روز توصیه می‌کنیم برای اینکه شانس بیشتری برای دریافت اقامت استرالیا داشته باشید؛ این کار را به موسسه مهاجرتی دِوَک بسپارید. ما در مجموعه دِوَک با بهره گرفتن از تجربه و تخصص خود، بهترین مسیر را تا رسیدن شما به هدف مدنظر فراهم می‌کنیم.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

اقامت استرالیا از این طریق را باید ساده‌ترین روش مهاجرت به استرالیا برای افراد واجد شرایط دانست. در این روش موضوع مهم وجود عدد مشخصی از دارایی و سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا است. اگرچه هریک از روش‌های مهاجرتی دارای پیچیدگی‌های فنی و حقوقی خاصی هستند؛ اما به‌طور کلی در روش مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، باید در موارد زیر واجد شرایط باشید:

  • ·  مجموع دارایی شما (یا دارایی شما و همسرتان) بیش از 800 هزار دلار کانادا باشد؛ و آن را از راه درست و قانونی به دست آورده باشید.
  •  شما باید پس از دریافت اقامت استرالیا، باید طی کمتر از دو سال کسب‌وکاری به ارزش 500 هزار دلار را  تاسیس کنید؛ و در صورتی که شرکت تاسیس شده به مدت 2 سال دارای بیلان مثبت باشد؛ شما و خانواده‌تان واجد دریافت اقامت دائم استرالیا خواهید شد.
  •  داشتن سن کمتر از 55 سال، مدرک آزمون آیلتس با نمره 5 یا تعهد به شرکت در کلاس آموزش زبان انگلیسی در استرالیا و… نیز از دیگر شرایط این شیوه از مهاجرت به استرالیا است.
  • همچنین ویزای کارآفرینی نوع دیگری از ویزای مهاجرت به استرالیا است که از طریق آن می‌توان امکان اقامت در استرالیا را به دست آورد. این ویزا را شاید بتوان سخت‌ترین نوع ویزای استرالیا دانست. در این روش شما علاوه بر داشتن مهارت‌های فنی و دانشی، از جمله داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس حداقل 6، باید شخصی را در استرالیا بیابید که حاضر به سرمایه‌گذاری روی ایده شما، با مبلغ حداقل 200 هزار دلار استرالیا باشد. همچنین کنترل‌های بعدی نیز وجود دارد؛ که آیا طرح شما با موفقیت همراه بوده است یا خیر.

اقامت استرالیا از طریق تخصص و کار

این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌های دریافت اقامت استرالیا است. علت این امر نیز، کم‌هزینه بودن آن است. در واقع در این روش صلاحیت شما بر اساس تخصص و توانمندی‌های‌تان سنجیده می‌شود. پس فقط کافی است در زمینه‌های مختلف امتیازات لازم را دریافت کرده، تا بتوانید اقامت دائم کشور استرالیا را به دست آورید.
به‌طور خلاصه در این روش پس از درخواست شما و ارسال مدارک مورد نیاز، صلاحیت شما سنجیده شده و در نهایت یکی از انواع ویزای تخصص به شما تعلق می‌گیرد. با استفاده از این ویزا می توانید وارد خاک استرالیا شده و به جستجوی کار در بازار کار این کشور بپردازید.

اهم مواردی که درباره شما سنجیده می‌شود:

  •  میزان تسلط بر زبان انگلیسی بر اساس نمره آزمون آیلتس یا آزمون‌های معتبر و مشابه
  •  سطح تحصیلات و رشته تحصیلی
  •  سوابق کاری
  •  سن
  • وضعیت تاهل
  • حضور اقوام نزدیک در استرالیا و…

هر یک از این موارد دارای امتیازبندی مشخصی است؛ که مجموعا شامل 100 امتیاز می‌شود. در صورتی که شما بتوانید بیش از 60 و50 (با استفاده از اسپانسر ایالتی) امتیاز را به دست آورید؛ بنا بر انتخاب قبلی، واجد یکی از ویزاهای کاری 189، 190 و 489 خواهید شد.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn